Peri Masalları


Peri Masalları

Bir zamanlar, ailesi ve hiç kimsesi olmayan, genç ve yetim bir kızı anlatan, güzel bir hikaye vardır. Şimdi o hikayeyi sizlerle paylaşıyoruz.

Günün birinde kendisini çok yalnız ve üzgün hisseden kız, çayırda gezmeye gitmişti. Biraz sonra dikenli bir çalıya kanatlarından yakalanan bir küçük kelebek gördü.

Kelebek kurtulmaya çalıştıkça dikenler nazik bedenine daha çok batıyorlardı. Genç kız dikkatlice yaklaşarak kelebeği dikenlerden kurtardı. Kelebek serbest kaldığında uçup gideceğine birdenbire genç güzel bir periye dönüştü. Genç kız gözlerine inanamıyordu.

Bu güzel peri, genç kıza şöyle seslendi, ”Senin bu iyi kalpliliğinden ötürü çok memnunum ve senin bir dileğini yerine getirmeye hazırım” Genç kız bir an düşündü ve şöyle cevapladı, “Ben mutlu olmak istiyorum”

Peri, “Peki” dedi ve genç kızın kulağına eğilerek bir şeyler fısıldadı. Ondan sonra da iyi kalpli peri ortadan kayboldu.

Genç kız büyüdü ve koca ülkede ondan daha mutlu bir insan yoktu. Herkes bunu merak ediyor ve ona bu mutluluğun sırrını soruyordu. O da sadece gülümsüyor ve herkese “Mutluluğumun sırrı ben küçük bir kızken dinlediğim bir peri masalında gizlidir” diyordu.

Artık çok yaşlandığı zaman ve ölüm döşeğinde yatarken bütün komşuları etrafına dizildiler. Onun ölümü ile birlikte bu mutluluk sırrının da kaybolacağından korkuyorlardı. “Lütfen bize bu sırrı anlat! O iyi kalpli peri sana ne söylemişti?” diye ona yalvardılar.

Sevimli yaşlı kadın gülümsedi ve şöyle dedi,

“Peri bana şöyle demişti. ‘Hayatta karşılaştığın herkesin, ne kadar güçlü görünürlerse görünsünler, ister genç ister yaşlı olsunlar, ister zengin ister fakir olsunlar sana ihtiyaçları var!’

Ben de her zaman elimden geleni yapmaya çalıştım.”

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir